30 lipca 2019

Warta Poznań zdobywcą Pucharu Pamięci Małego Powstańca

"..aby nasze dzieci nie musiały nigdy zamieniać stadionów sportowych na pola wojennych bitew!" - to motto tego wspaniałego, rozgrywanego w stolicy turnieju....   Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Zawody odbędą się w dniach 31.07.2019-02.08.2019 r. na terenie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. W roku 2019 Turniej związany jest 75-tą , jubileuszową rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. W tegorocznym Turnieju wzięły udział młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2008/2009, łącznie około 240 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Anglii, ok. 2000 – 3000 odwiedzających, oraz wiele znanych powszechnie osobistości, sportowców i polityków.      

  Ostatni dzień turniejowych zmagań dostarczył wielu emocji, a po raz pierwszy od kilku lat głównymi aktorami były drużyny krajowe. W półfinałach zwyciężyli młodzi piłkarze Polonii Warszawa i Warty Poznań i te zespoły stanęły naprzeciw siebie w finale.

    W meczu o trzecie miejsce rywalizowały dwie drużyny z Małopolski, Cracovia i Sandecja.  Obie drużyny spotkały się wcześniej w fazie grupowej, gdzie krakowianie byli minimalnie lepsi i wygrali 1:0. Tym razem, po remisie 2:2, lepszą w rzutach karnych okazała się drużyna z Nowego Sącza.

        W finale spotkali się „znajomi” z rozgrywek grupowych, gdzie poznaniacy pewnie pokonali stołeczny zespół 4:1. I tym razem wygrali  chłopcy z Poznania 2:1 i zostali triumfatorami turnieju.

   

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Warta Poznań

2. MKS Polonia Warszawa I

3. Akademia Sandecja Nowy Sącz

4. Akademia Mistrzów Cracovia

5. Wicher Kobyłka

6. Warta Gorzów Wlk.

7. Fortuna Dusseldorf

8. SDUSZOR-4 Lwów

9. Legionovia Legionowo

10. KS Sokół Serock

11. MKS Polonia Warszawa II

12. 303 PSC Northampton

 

Król strzelców: Wojciech Golak (Warta Poznań)

Najlepszy zawodnik: Antoni Chmielewski (MKS Polonia Warszawa I)

Najlepszy bramkarz: Patryk Sawicki (303 PSC Northampton)

Puchar Fair Play: Warta Gorzów Wielkopolski

(js)