16 kwietnia 2017

Wielkanocne strzelanie i remisowe derby

W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych - rocznik 2000, na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej, Polonia zremisowała w derbowym pojedynku z Legią 0:0.

W pierwszej połowie groźniejsi byli gospodarze. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Daniel Pik. Wygrał pojedynek biegowy z bramkarzem Legii – Pawłem Łakotą, ale z ostrego kąta posłał piłkę obok słupka. Po przerwie mecz nabrał rumieńców. Legioniści zaczęli groźniej atakować i przede wszystkim strzelać na bramkę. Po dwóch takich uderzeniach: najpierw Michała Mydlarza, ładną i skuteczną interwencją popisał się bramkarz Czarnych Koszul – Filip Majchrowicz, a kilka minut później Mateusz Grudziński trafił w poprzeczkę. W końcówce spotkania przebudziła się Polonia, ale z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Daniel Ostaszewski. W doliczonym czasie gry jeszcze raz zakotłowało się w polu karnym legionistów, ale wynik nie uległ już zmianie. W tabeli, po pięciu kolejkach, prowadzi Legia (11 pkt.) i wyprzedza Jagiellonię Białystok oraz Polonię (obie 10 pkt.)
  W Centralnej Lidze Juniorów – rocznik 1998/99, do ostrej strzelaniny doszło przy Łazienkowskiej. Legia rozgromiła TOP 54 Biała Podlaska 9:0. Po dwie bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Kobiereckiego zdobyli: Kacper Pietrzyk, Grzegorz Aftyka i Patryk Czarnowski, a po jednej Mateusz Praszelik, Bartosz Zychowicz oraz Michał Góral. Wysoko wygrała także stołeczna Polonia, która pokonała na wyjeździe Resovię 5:1. Hat trickiem popisał się Patryk Zych, a dwie bramki dołożył Kewin Przygoda. Cenny remis z Krakowa przywiózł także Znicz. Pruszkowianie na stadionie w Nowej Hucie zremisowali 0:0 z Progresem. W tabeli nadal prowadzi SMS Łódź 55 pkt., Legia ze stratą jednego punktu jest druga, Polonia piąta (37 pkt.), a Znicz szósty (36 pkt.)