10 kwietnia 2019

Wszystkie mazowieckie młodzieżówki w finałach!

Mazowieckie kadry młodzieżowe z przytupem otworzyły wiosenną rundę eliminacji do finałów mistrzostw Polski, zdobywając komplet punktów w dwumeczach z reprezentacjami Świętokrzyskiego ZPN. Jednak wbrew końcowym wynikom, tym razem to nie był łatwy spacerek dla obu naszych zespołów. Punktowały także w meczach z Łódzkim i Lubelskim dziewczęta; młodsze bezkonkurencyjne, z kompletem punktów, starszym potrzebne było jeszcze jedno zwycięstwo...    Ostatnie mecze chłopców z  Łódzkim ZPN stanowiły dla naszych trenerów już tylko poligon doświadczalny do wykorzystania przy selekcji szerokich rezerw klubowych, toteż przegrana młodszych 1:4 i remis starszych nie miały dla nas już żadnego znaczenia w końcowym układzie tabeli.

W kategorii U-13 (rocznik 2006) kadra z Kielecczyzny stawiła mocny opór wybrańcom Piotra Mosóra, często zagrażając mazowieckiej bramce. Przełomową okazała się 28 minuta meczu, w której najpierw Niko Leśniak, a potem Eryk Grzywacz znaleźli drogę do siatki przeciwnika. W drugiej części oba zespoły miały wiele okazji podbramkowych; z jednej strony mazowiecka defensywa okazała się zaporą nie do przebycia, po drugiej zaś nasi napastnicy zawodzili strzelecko. W sumie jednak wyższość ekipy z Mazowsza nie podlegała dyskusji; nasi chłopcy przewodzą w tabeli z kompletem dwunastu punktów i bilansem bramkowym 15:2, mając już zapewniony awans z pierwszego miejsca.

W drugim meczu w kategorii U-14 (rocznik 2007) na murawie w Ząbkach już po pięciu minutach zapachniało sensacją, gdy goście prowadzili 2:0! Ta sytuacja rozzłościła jednak naszych faworytów i podopieczni Zbigniewa Kowalskiego zaaplikowali przeciwnikom jeszcze do przerwy pięć goli. Do końca meczu dołożyli jeszcze trzy i końcowy wynik brzmiał 8:3 dla Mazowsza, a swój „dzień konia” miał Marceli Szymański, zdobywca sześciu bramek; pozostałe gole: Tomasz Walczak i Bartek Grzegorski. Reprezentacja Mazowieckiego ZPN po czterech meczach jest także liderem w swojej grupie bez straty punktu; bramki 22:5 i pewny finał.

Skromne, ale cenne zwycięstwo 1:0 odniosły na Konwiktorskiej dziewczęta w kategorii U-16, dzięki bramce zawodniczki z Raszyna, Oliwii Czarnockiej, ale do szczęścia i awansu do centralnych finałów potrzeba im było jeszcze jednego, nawet skromnego zwycięstwa w ostatnim meczu z reprezentacją Lubelskiego ZPN. Dzieki trafieniom Ani Kodym i Dominiki Ducal sztuka ta im sie udała i podopieczne Macieja Anglarta także zagrają w finale ogólnopolskim.

Świętować mogły już natomiast wcześniej młodsze piłkarki w kategorii U-14. Reprezentacja Marcina Wojdy rozprawiła sie z łodziankami 8:0, a połowę dorobku bramkowego uzbierała supersnajperka, ząbkovianka Patrycja Kozarzewska. W ostatnim meczu w Lublinie nasze „Małe” wygrały 3:1.