7 marca 2023

Wychowanka UKS Bródno Warszawa i MUKS Praga Warszawa zagra w Bayernie!

Weronika Zawistowska to pochodząca z Warszawy piłkarka, występująca na pozycji pomocnika reprezentantka Polski. Po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniu w 1. FC Koeln wraca do Bayernu Monachium i zapowiada walkę o pierwszy skład!

Weronika Zawistowska to pochodząca z Warszawy piłkarka, występująca na pozycji pomocnika. Po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniu w 1. FC Koeln wraca do Bayernu Monachium i zapowiada walkę o pierwszy skład!

Weronika rozpoczęła treningi w 2007 roku, a jej pierwszym klubem był UKS Bródno Warszawa. Była jedyną dziewczynką w drużynie chłopców. Po kilku miesiącach przeniosła się do MUKS Praga Warszawa, równocześnie uczęszczała do Mazowieckiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży na Woli… później jej kariera rozkwitła!

W lipcu 2015 roku związała się z GKS Górnik Łęczna. W pierwszych dwóch sezonach spędzonych na Lubelszczyźnie dwukrotnie wywalczyła wicemistrzostwo Polski 2015/16 i 2016/17 oraz dwa razy dotarła do finału Pucharu Polski. W kolejnych dwóch latach Górnik z Zawistowską w składzie świętował zdobycie mistrzostwa Polski 2017/18, 2018/19, a w sezonie 2017/2018 triumfował również w Pucharze Polski. W sierpniu 2018 roku poleciała z Górnikiem do Szkocji, gdzie wzięła udział w turnieju kwalifikacyjnym UEFA Women’s Champions League, wystąpiła w 3 meczach i strzeliła jednego gola. Górnik zajął 3 miejsce w grupie.

W lipcu 2019 roku piłkarka przeniosła się do KKS Czarni Sosnowiec. W sezonie 2019/2020 przerwanym przez COVID-19 zajęła z drużyną z Sosnowca trzecie miejsce w ligowej tabeli i dotarła do finału Pucharu Polski, w którym jej drużyna przegrała z GKS Górnik Łęczna 0:1.

W kwietniu 2021 roku podpisała 3-letni kontrakt z Bayernem Monachium. W pierwszym sezonie zostanie wypożyczona do innego klubu Bundesligi – 1. FC Köln. Teraz po dwóch latach wraca do stolicy Bawarii.

To dla mnie wielka szansa i wierzyłem w to od samego początku, kiedy podpisałem kontrakt z Bayernem Monachium. Ciężko pracowałem przez półtora roku, aby zbliżyć się do tej szansy. Wiążą się z tym ogromne emocje i uczucia i już nie mogę się doczekać debiutu w FC Bayern – powiedziała Zawistowska w wywiadzie dla oficjalnego portalu Bayernu Monachium.

– Przez dwa lata w Kolonii poznałam dużo lepiej siebie zarówno jako człowieka, jak i piłkarkę. Wyjeżdżając z Polski i opuszczając swoją strefę komfortu, tak naprawdę nie wiedziałam, jak sobie poradzę. Były momenty, które wspominam pozytywnie, ale też takie, które dawały mi życiowe lekcje. Dzięki Kolonii na pewno nabrałam pewności siebie, nauczyłam się mniej przejmować rzeczami, na które nie mam wpływu, zyskałam więcej dojrzałości piłkarskiej i odwagi, aby brać na siebie odpowiedzialność za zespół na boisku – przyznaje Reprezentantka Polski dla „Łączy nas piłka”.