6 września 2019

Wygrana Polaków w Syrenka Cup

Od zwycięstwa nad Gruzją zaczęła nasza reprezentacja U-17 tegoroczny turniej Syrenka Cup i w kolejnym meczu, decydującym o dalszym awansie spotka się w niedzielę ze Szwajcarią, która pokonała Norwegię 3:2.

Kadra Marcina Dorny zaczęła mecz w Sulejówku niemrawo i już w 6 minucie bojowo nastawieni Gruzini uzyskali prowadzenie za sprawą gapiostwa obrońców po rzucie rożnym. Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał zmiany sytuacji, gdyż to goście byli zespołem lepszym. Na 20 minut przed końcem meczu wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale wreszcie biało-czerwoni wzięli się do roboty. Na efekty nie trzeba było długo czekać; po odważnym rajdzie legionisty, Radosława Cielemęckiego doczekaliśmy się wyrównania, a gdy zanosiło się już na rzuty karne, jego klubowy kolega, Szymon Włodarczyk, zdobył zwycięskiego gola.

W niedzielę nasze Orlęta grają z groźną Szwajcarią (Sulejówek 16:30), która pokonała w swoim pierwszym meczu Norwegię 3:2 a ewentualne zwycięstwo otworzyłoby drogę do wtorkowego finału w Ząbkach, w ktorym zagra zwycięzca meczu Anglia – Austria (Ząbki 16:30). Anglicy, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Syrenka Cup, w pierwszym meczu łatwo poradzili sobie z reprezentacją Finlandii, wygrywając 5:0.

O „nagrody pocieszenia”, czyli miejsca od 5-8, zagrają Gruzja z Norwegią (Sulejówek 11:30) oraz Finlandia z Rumunią (Ząbki 11:30)