5 sierpnia 2019

Wystartowała trzecia liga

Wystartowała trzecia liga. Świt Nowy Dwór Mazowiecki i rezerwy Legii Warszawa wygrały na wyjazdach. Na swoim boisku zwyciężyła także Polonia Warszawa. Z derbowego starcia Ursusa z Bronią Radom zwycięsko wyszły Traktorki, a frycowe zapłacił beniaminek z Grodziska Mazowieckiego, tracąc gole w pierwszej i w ostatniej minucie meczu.

W pierwszej kolejce III ligi Ursus Warszawa wygrał na swoim boisku z Bronią Radom 3:1. W obu mazowieckich zespołach latem doszło do bardzo dużych przetasowań. Z Ursusa do Piaseczna odszedł trener Arkadiusz Modrzejewski, a nowym szkoleniowcem Traktorków został Michał Pulkowski, prowadzący w ubiegłym sezonie Ząbkovię. Najlepszy snajper warszawskiej ekipy – Arkadiusz Ciach przeniósł się do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a drugi strzelec – Paweł Wolski do Chełmianki. Defensywa Ursusa również została uszczuplona: Jakub Świeciński podpisał kontrakt z Elaną Toruń, a Tomasz Wojcinowicz wraz z pomocnikiem Maciejem Prusinowskim w tym sezonie grać będą w Gryfie Wejherowo. Poza tym Patryk Zych wrócił do Polonii Warszawa, a bramkarz Jakub Trojanowski trafił do Piaseczna. Nowy szkoleniowiec Ursusa przy ustalaniu składu na razie nie może brać pod uwagę również kontuzjowanego Patryka Kamińskiego. Nowymi piłkarzami w Ursusie są za to: Oliwer Wienczatek pozyskany z Legionovii, Cezary Nowiński z Ząbkovii, Ernest Dzięcioł z KKS Kalisz oraz Sebastian Szerszeń z KS Łomianki. Do klubu wrócił też Jakub Kabala ostatnio grający w Legionovii.

Z Broni Radom także odeszli kluczowi zawodnicy. Wiodący prym w ofensywie Adam Imiela przeniósł się do Legionovii, a Konrad Paterek do Pilicy Białobrzegi. Z radomskim klubem pożegnali się również obrońcy: Wojciech Gorczyca, Emil Możdżonek i Maksim Kwiencer, a także pomocnik Piotr Stefański. Dodatkowo z powodu kontuzji w pierwszej kolejce nie mogli zagrać jeszcze Dawid Sala i Przemysław Nogaj. Ich miejsce w drużynie Broni zajęli: Kacper Jedynak sprowadzony z Centrum Radom, Bartłomiej Ziemak z ŁKS-u Łomża, Władysław Terentiew z Polonii Przemyśl, Kamil Sternicki z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, Patryk Kędra z Energii Kozienice, Szymon Jagieła z Podbeskidzia Bielsko – Biała, Damian Kołtunowicz z Oskara Przysucha, Dawid Ufir z Warty Gorzów Wielkopolski i Patryk Wójcik ze Zwolenianki. Mecz w Ursusie lepiej rozpoczęli piłkarze Broni, którzy w 20. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Czarnoty. Traktorki potrafiły jednak szybko odpowiedzieć i pięć minut później do remisu doprowadził powracający do gry po kontuzji Paweł Jabłoński. Po zmianie stron skuteczniejsi byli gospodarze. Najpierw radomskiego bramkarza pokonał Sebastian Szerszeń, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 ustalił Mateusz Muszyński.

W pozostałych meczach:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał w Zambrowie Olimpię 2:1. Nowodworzanie przegrywali od 80. minuty, ale w końcówce potrafili jeszcze odwrócić losy meczu. Gole dla Świtu strzelili Mateusz Kwiatkowski oraz Rafał Maciejewski. Legia II Warszawa wygrała na wyjeździe z beniaminkiem trzeciej ligi z okręgu łódzkiego – RKS-em Radomsko 1:0, po bramce zdobytej w przedostatniej minucie meczu przez wracającego do Legii z Victorii Sulejówek Mateusza Grudzińskiego. Pogoń Grodzisk Mazowiecki na swoim boisku traciła gole w pierwszej i w …95. minucie meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki i przegrała ostatecznie 1:2. Jedyną bramkę dla naszego beniaminka uzyskał Patryk Szymański. Polonia Warszawa przy Konwiktorskiej pokonała Unię Skierniewice 4:3. Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się król strzelców III ligi z ubiegłego sezonu Krystian Pieczara, a czwartego gola dla Czarnych Koszul dołożył Patryk Zych.