10 marca 2020

Wystartowali juniorzy

Wystartowały rozgrywki juniorów na szczeblu centralnym. W CLJ U-18 sezon jest na półmetku, w pozostałych ligach runda wiosenna jest nowym rozdaniem i drużyny zaczynają z zerowym bilansem punktowym.

W Makroregionalnej Lidze Juniorów U-19, Polonia Warszawa wygrała u siebie z Jeziorakiem Iława 5:0. Gole dla Czarnych Koszul zdobyli: Krzysztof Salak, Adam Kujawski, Łukasz Sobolewski, Kacper Sendlewski i Marek Kwiatkowski. Trzy punkty zdobyła także Wisła Płock. Nafciarze po bramkach Macieja Chojnackiego oraz Kacpra Kiewela pokonali w Elblągu Concordię 2:0.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, prowadząca dotychczas w tabeli Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Arką Gdynia 1:1. Gola dla legionistów po zagraniu pozyskanego z Polonii Jakuba Kisiela zdobył Patryk Pierzak. W końcówce wyrównał wprowadzony na boisko w drugiej połowie Kornel Przyborowski. Walcząca o utrzymanie Escola Varsovia zremisowała w Lubinie z trzecim w tabeli Zagłębiem 1:1. Gospodarze prowadzili po strzale Kacpra Zająca, po przerwie do remisu doprowadził Piotr Owczarek. Nowym liderem został Górnik Zabrze, który wyprzedził Legię o punkt. Escola nadal jest w strefie spadkowej i traci dwa punkty do bezpiecznego miejsca.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Legia od 10. minuty przegrywała pod balonem przy Łazienkowskiej z UKS-em SMS Łódź 0:1, ale ostatecznie wygrała 4:2. Bramki dla legionistów strzelali: Bartosz Wicenciak – trzy oraz debiutujący w zespole wychowanek Warty Zawiercie – Jordan Majchrzak. Ursus przegrał na swoim boisku z Polonią 0:1. Bramkarza Traktorków strzałem z dystansu pokonał Krzysztof Koton. Najwięcej goli było na Tarchominie, gdzie Escola Varsovia przegrała ze Zniczem Pruszków 2:6. Hattrickiem popisał się Korneliusz Krasuski, a po golu dla gości dołożyli Piotr Lisicki, Wiktor Bućko oraz Szymon Rudzki. Dla gospodarzy trafili Adam Stankowski i Peter Juritka.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Znicz Pruszków także zaczął rozgrywki od zwycięstwa. Beniaminek na swoim boisku pokonał UKS SMS Łódź 2:1. Podopieczni trenera Artura Węski przegrywali do przerwy po bramce Bartłomieja Nowackiego, ale w drugiej połowie potrafili odwrócić losy spotkania i po golach Maksymiliana Brejnaka oraz Kacpra Czapli zainkasowali trzy punkty. Polonia przy Konwiktorskiej przegrała 0:1 z Legią, po trafieniu Maksymiliana Stangreta, a Escola Varsovia wygrała w Elblągu z Olimpią 4:2. Bramki dla ekipy z Tarchomina zdobyli Tomasz Walczak dwie oraz Dawid Drachal i Patryk Komuda, dla rywali dwa razy trafił Szymon Grączewski.