10 marca 2019

Wystartowali juniorzy

W pierwszej wiosennej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18, Escola Varsovia grała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a Legia Warszawa podejmowała Pogoń Szczecin.

Mecz w Lubinie zainaugurował rundę wiosenną w CLJ U-18. Escola Varsovia po bardzo dobrej grze pokonała wicelidera – Zagłębie Lubin 3:2. Nasi piłkarze już od 3. minuty prowadzili po golu strzelonym przez Stanisława Muniaka. Gospodarze po kwadransie odpowiedzieli trafieniem Błażeja Czubana, a pięć minut przed przerwą Bartosz Białek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Piątkowskim i było 2:1 dla lubinian. Po zmianie stron Escola przejęła inicjatywę i przeprowadziła kilka szybkich ataków. Stojący w bramce Zagłębia Kacper Bieszczad miał pełne ręce roboty, ale bronił z dużym wyczuciem. Nasi piłkarze coraz bardziej napierali, efektem czego były dwa rzuty karne podyktowane w odstępie kilku minut. Dwukrotnie piłkę na jedenastym metrze ustawiał Stanisław Muniak i dwa razy celnymi strzałami trafiał do siatki. Escola ponownie wyszła na prowadzenie 3:2 i utrzymała korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

W meczu rozegranym w Rembertowie, Legia Warszawa przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. W pierwszej połowie oba zespoły miały problemy aby dostosować się do bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Cały czas padał deszcz i wiał porywisty wiatr. Legioniści w tej części gry stworzyli sobie dwie dobre sytuacje do strzelenia gola, jednak dogodnej okazji nie wykorzystał Szymon Włodarczyk, a gol Wiktora Preussa nie został uznany ponieważ zawodnik Legii znajdował się na pozycji spalonej. Drugą połowę lepiej zaczęli szczecinianie. Pogoń objęła prowadzenie po bardzo ładnej akcji Huberta Turskiego z Kacprem Cichoniem, który wymanewrował stołecznych defensorów i pokonał Gabriela Kobylaka. Po zdobyciu gola goście umiejętnie utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali legionistom rozwinąć skrzydeł. W doliczonym czasie gry wyrównać mógł Jan Goliński, ale strzelający z dystansu kapitan Legii nie trafił w bramkę. Po osiemnastej kolejce Legia spadła na piąte miejsce w tabeli, Escola jest ósma.