17 sierpnia 2020

Wystartowały Centralne Ligi Juniorów.

W pierwszej kolejce wśród osiemnastolatków Legia Warszawa podejmowała triumfatora rozgrywek z ubiegłego sezonu - Górnika Zabrze. U siedemnastolatków aż dziewięć goli padło w Białymstoku, gdzie legioniści rywalizowali z Jagiellonią.

W CLJ U-18 Legia Warszawa na jednym z boisk LTC w Książenicach pokonała Górnika Zabrze 4:1. Prowadzenie dla Legii uzyskał Wiktor Kamiński. Wyrównał Erwin Kołodziejczyk kończąc celnym strzałem akcję rozpoczętą przez sprowadzonego do Zabrza ze stolicy – byłego zawodnika Polonii, Escoli i ostatnio Unii Warszawa – Gracjana Grota. Po zmianie stron legioniści ponownie wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze grający Patryk Pierzak popisał się kolejną znakomitą asystą, a piłkę do siatki skierował Dawid Baranowski. Od 55. minuty Górnik grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Fundamenta. W końcówce na 3:1 podwyższył Dawid Baranowski, a czwarty gol padł po strzale Wiktora Kamińskiego. Przy dwóch ostatnich trafieniach dla Legii asystował Hubert Derlatka. Escola Varsovia wygrała na Tarchominie z Hutnikiem Kraków 3:1. Goście prowadzili po strzale Alana Piskorza. Do wyrównania przyczynił się samobój Bartłomieja Gierka i do przerwy było 1:1. Escola wyszła na prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez Cezarego Polaka, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Piotr Rum.

W CLJ U-17 po niesamowitym spotkaniu Legia Warszawa wygrała w Białymstoku z Jagiellonią 5:4. W 5. minucie gola dla legionistów zdobył Fryderyk Janaszek, a kwadrans później wynik podwyższył Dawid Kiedrowicz. Oba gole padły po podaniach Jordana Majchrzaka. Jagiellonia jeszcze w pierwszej połowie doprowadziła do remisu. Kontaktową bramkę strzelił Damian Wojdakowski, a tuż przed przerwą rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Alex Protaziuk. Druga połowa meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Dwa kolejne gole Fryderyka Janaszka (jeden z karnego) znów dały warszawiakom dwubramkową przewagę. Ekipa z Białegostoku ponownie jednak była w stanie odrobić straty. Najpierw po szybkim kontrataku trafił Mateusz Celmer, a w 80. minucie Adrian Podczarski wyrównał na 4:4. W doliczonym czasie gry o zwycięstwie Legii zadecydował gol Kacpra Wnorowskiego. W pozostałych meczach Znicz Pruszków wygrał z Escolą Varsovia 2:0, Ursus Warszawa zremisował z GKS-em Bełchatów 2:2, a Polonia Warszawa z UKS-em SMS Łódź 1:1.