4 grudnia 2023

XII Memoriał Władysława Kramczyka dla KS Warka

W sobotę, 2 grudnia w Grójcu rozgrywany był XII Memoriał Władysława Kramczyka. Rywalizowały drużyny z rocznika 2013. Dziesięć zespołów podzielono na dwie grupy. Po wielkich emocjach, w finałowych pojedynku KS Warka pokonał Radomiaka Radom. Uczestnikom osobiście gratulował były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel.

W sobotę, 2 grudnia w Grójcu rozgrywany był XII Memoriał Władysława Kramczyka. Rywalizowały drużyny z rocznika 2013. Dziesięć zespołów podzielono na dwie grupy. Po wielkich emocjach, w finałowych pojedynku KS Warka pokonał Radomiaka Radom. Uczestnikom osobiście gratulował były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel.

Był to już dwunasty Memoriał Władysława Kramczyka. Walczący na boisku piłkarze nie znali byłego prezesa, urodzili się już po jego śmierci, ale godnie uczcili pamięć prezesa.

Tym razem areną zmagań była hala Grójeckiego Ośrodka Sportu. Emocje sportowe oglądał z trybun Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca, a niespodzianką było również pojawienie się Jerzego Engela, byłego selekcjonera reprezenatcji Polski.

GALERIĘ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ NA FACEBOOKU – ZOBACZ TUTAJ


– Z podziwem patrzyłem jak walczą ci chłopcy. Lubie w całym kraju oglądać tego typu turnieje i muszę powiedzieć, że Polska ma wielkie bogactwo jeśli chodzi o liczbę talentów. Mamy ich mnóstwo, ale niestety naszym problemem jest, aby możliwie jak najdłużej rozwijać te talenty. Dlatego życzyłem dziś tym małym zawodnikom, aby trwali w tej pasji, aby walczyli o swoje marzenia – mówił były trener kadry, Jerzy Engel.

Pod względem sportowym na brak emocji nikt nie mógł narzekać. Od początku rywalizacji wyróżniały się cztery zespoły – Radomiak, KS Warka, Energia Kozienice i GKS Chynów. Nieźle też radził sobuie Champion Pionki, ale wyniki nieznacnzie nie ułożyły się dla tej drużyny. Dwie drużyny, spoza okręgu, które gościły w tym turnieju, ostatecznie zagrały o 9 miejsce – Perła Złotokłos i LKS Chlebnia.

W meczu o trzecie miejsce Energia Kozienice pokonała bardzo dobrze grający dotąd Chynów.

W meczu o 5 miejsce doszło do derbów, gdzie FC Mundialito pokonało minimalnie Mazowsze Grójec.


Finał był bardzo zaskakujący dla wszystkich. Radomiak w potyczce z Warką był faworytem. Jednak to podopieczni trenera Pawła Bylaka szybko zdobyli dwie bramki. Potem strzelili samobója, po czym…Radomiak też strzelił sobie samobója. Radomianie złapali kontakt trzy minuty przed końcem. Zrobiło się 3:2 dla Warki. Warecka ekipa bardzo dzielnie się broniła i dowiozła zwycięski finał do końca.   

Nagrodę Fair Play ufundowaną przez Pawła Maciejewskiego, dyrektora CeSiR Warka, odebrała drużyna Mazowsza Grójec.


Po raz pierwszy w historii memoriału o wygranej klasyfikacji strzelców decydowała seria rzutów karnych. Trzej piłkarze strzelali na bramkę pilnowaną przez Janka Kutyłę z Kozienic, najlepszego bramkarza turnieju. Ostatecznie w serii rzutów karnych najlpiej spisał się Aleksander Balcerak z Radomiaka. Z kolei nagroda dla najlepszego zawodnika trafiła w ręce Aleksandra Szydło z KS Warka.

– Wygrana bardzo nas cieszy. Widać było od początku tego turnieju, że Radomiak będzie bardzo mocny. Mecz finałowy dobrze nam się ułożył, bo strzeliliśmy dwie bramki, w końcówce potrafiliśmy się wybronić – mówił trener zwycięzców, Paweł Bylak.

Na koniec turnieju, Kamil Witkowski, prezes Radomskiego OZPN podziękował sponsorom, władzom Grójca, wszystkim uczestnikom i zdradził, gdzie za rok odbędzie się XIII Memoriał Władysława Kramczyka.

– Myślę, że godnie udało się po raz kolejny uczcić pamięć prezesa Władysława Kramczyka. Już wiemy, że dzięki uprzejmości władz miasta Białobrzegi, za rok będziemy gościć właśnie w tej miejscowości – powiedział prezes Kamil Witkowski.

WYNIKI

FC Mundialito – GKS Chynów 1:2
Mazowsze Grójec – KS Warka 0:6
Radomiak Radom – Champion Pionki 1:0
Energia Kozienice – Młodzik Radom 4:0
GKS Chynów – LKS Chlebnia 7:0
KS Warka – Perła Złotokłos 5:0
Champion Pionki – FC Mundialito 1:1
Mazowsze – Młodzik 0:0
Chlebnia – Radomiak 1:5
Perła – Energia 0:4
Champion – Chynów 1:2
Warka – Młodzik 2:0
Radomiak – Mundialito 4:2
Mazowsze – Energia 0:3
Chlebnia – Champion 0:2
Perła – Młodzik 0:0
Chynów – Radomiak 0:3
Warka – Energia 4:2
Chlebnia – Mundialito 0:3
Perła – Mazowsze 0:1

GRUPA A

Radomiak Radom  4    12   13-3

GKS Chynów        4      9    11-5

FC Mundialito       4     4     7-5

Champion Pionki   4     4     4-4

LKS Chlebnia        4     0    1-17

GRUPA B

KS Warka            4     12    17-2

Energia Kozienice  4      9    13-4

Mazowsze Grójec  4     4     1-9

Młodzik Radom     4     2    0-6

Perła Złotokłos     4     1     0-10


Mecz o 9 miejsce

LKS Chlebnia – Perła Złotokłos 0:4


Mecz o 7 miejsce

Chmpion Pionki – Młodzik Radom 2:0

Mecz o 5 miejsce

FC Mundialito – Mazowsze Grójec 1:0


Mecz o 3 miejsce

GKS Chynów – Energia Kozienice 0:1


Finał

Radomiak – Warka 2:3

WARKA ZDOBYŁA PIERWSZE MIEJSCE!!!

Nagrody indywidualne

Najlepszy zawodnik – Alesander Szydło (KS Warka)
Najlepszy bramkarz – Janek Kutyła (Energia Kozienice)
Najskuteczniejszy gracz – Aleksader Balcerak – (Radomiak Radom)

Wkrótce galeria zdjęć

Imprezę współfinansował samorząd województwa mazowieckiego

Autor: Sylwester Szymczak / ROZPN / MZPN