3 września 2019

XXXIV turniej o puchar Syrenki

   Po raz 34. zostanie rozegrany Międzynarodowy Puchar Syrenki, w którym wystąpią europejskie reprezentacje narodowe juniorów U-17. Polacy po to trofeum sięgali w historii  najczęściej, bo siedmiokrotnie, po raz ostatni w 2014 roku; poprzednią edycję biało-czerwoni zakończyli na czwartej pozycji, w meczu o najniższy stopień podium ulegając Portugalii 3:4. W tym roku Pucharu Syrenki bronić będzie Anglia, która w finale poprzedniej edycji pokonała Belgię 6:2.    

   W tym roku w naszym zespole, prowadzonym przez trenera Marcina Dornę, wystąpi czterech reprezentantów Mazowsza –  legioniści: Radosław Cielemięcki, Ariel Mosór i Szymon Włodarczyk, oraz Jakub Kisiel ze stołecznej Polonii.

   Turniej rozpocznie się 6 września, a finał rozegrany zostanie cztery dni później w Ząbkach. Rywalizacja toczyć się będzie na czterech obiektach: Drukarza Warszawa, Ursusa Warszawa, MOS Sulejówek oraz Arenie Ząbki, a wezmą w niej udział juniorskie reprezentacje Anglii, Austrii, Finlandii, Gruzji, Norwegii, Szwajcarii, Rumunii oraz Polski.    

   W piątek 6 bm. nasz zespół zagra z Gruzją w Sulejówku o 11:30. W pozostałych meczach tego dnia: Anglia – Finlandia (Sulejówek,16:30), Norwegia – Szwajcaria (Ursus, 11:30) oraz Rumunia – Austria (Ursus, 16:30).

(js)