16 listopada 2021

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Sebastiana Ocimka – dołącz do wydarzenia „Mnożymy siły-dzielimy szczęście”

Sebastian, dobrze rokujący zawodnik klubu Pojezierze Prostki, właśnie debiutował w seniorskiej drużynie. Wydawało się, że będzie to pierwszy z wielu meczów z jego udziałem, okrutny los zdecydował jednak inaczej. Młody zawodnik w premierowym meczu zderzył się z bramkarzem, a w wyniku owego zdarzenia złamał kręgosłup szyjny i dotkliwie uszkodził rdzeń kręgowy.

Od wspomnianych wydarzeń minęło już kilkanaście miesięcy, Sebastian, który walczy o odzyskanie władzy nad własnym ciałem, nadal potrzebuje pomocy. Na stronie Fundacji Doliczony Czas została zorganizowana zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Sebastiana – https://doliczonyczas.org/podopieczni/sebastian-ocimek. Zgromadzone środki mają zostać wykorzystane m.in. na zakup specjalistycznego wózka, wsparcie psychologiczne, skomplikowaną rehabilitację neurologiczną Sebastiana, ale także na dostosowanie jego domu do potrzeb osoby poruszającej się na wózku, jak również wsparcie finansowe dla jego samotnej matki, która opiekuje się niepełnosprawnym synem.

Do akcji udało się zaprosić instytucje i ludzi dobrego serca. W dniach 19-21 listopada br. Paweł Żuk – utytułowany polski ultramaratończyk, startując w historycznym biegu 490-km 6 Authentic Phidippides Run w Grecji również wspierał będzie zbiórkę. Na profilu facebookowym Fundacji Dzielmy się uśmiechem im. Krystiana Popieli, która jest zaangażowana w pomoc młodemu zawodnikowi, możemy o wspomnianym wydarzeniu przeczytać: W porozumieniu z Pawłem i Fundacją Doliczony Czas chcemy, by grecka 490 kilometrowa odyseja biegowa Pawła była kanwą i inspiracją do zbiórki na rzecz Sebastiana. Chcemy, by z każdym przebiegniętym przez Pawła kilometrem. wasze serca otwierały się bardziej, aby można było jak najszybciej zebrać potrzebne pieniądze. Chcemy pokazać dwa ekstremalne światy: nieludzkiego wysiłku fizycznego biegacza i heroicznej walki o życie młodego piłkarza z Warmii i Mazur. (…) A tym, którzy chcą jeszcze bardziej aktywnie włączyć się w nasza akcję, proponujemy… dołączenie do ateńskiego biegu Pawła. Wyjdźcie w swoich miastach i miejscowościach na trasy biegowe, boiska, stadiony. Dystans nie jest ważny. 1 km, 5, 10, a może więcej. Prześlijcie nam screeny lub zdjęcia Waszej aktywności i informacje o wzięciu udziału w zbiórce na rzecz Sebastiana (jeśli chcecie się tą informacją podzielić). Obiecujemy, że wszystkie je opublikujemy na naszym profilu, a później przygotujemy relację w naszym serwisie: https://dzielmysieusmiechem.pl/.

Każda wpłata i każde udostępnienie informacji o zbiórce na rzecz młodego zawodnika są niezwykle cenne. Więcej o wydarzeniu z udziałem Pawła Żuka i sposobie wsparcia Sebastiana Ocimka można przeczytać m.in. na stronie facebookowej wydarzenia i stronie Fundacji Dzielmy Się Uśmiechem im. Krystiana Popieli. Wpłat można dokonywać na stronie Fundacji Doliczony Czas.