2 grudnia 2021

Zdrowie Garwolin w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu

Duży sukces odnieśli zawodnicy klubu Zdrowie Garwolin, którzy w miniony weekend wywalczyli awans do finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu.

Turniej II rundy eliminacyjnej z udziałem trzech drużyn z województwa mazowieckiego – Zdrowia, Wilgi Garwolin i Boru Regut, a także PSV Łódź (łódzkie) i GKS Futsal Nowiny (świętokrzyskie) został rozegrany w niedzielę 28 listopada w Górznie. Zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze ekipy zakwalifikowały się do turnieju finałowego.

Zwycięzcą niedzielnych zmagań okazał się gospodarz turnieju, czyli Zdrowie (trenerzy Bogumił Sobieska i Tomasz Tywanek), który wyprzedził GKS Futsal i Wilgę. Drugi garwoliński klub może mówić o pechu – awans przegrał bowiem jedynie gorszym ogólnym bilansem bramkowym (Wilga i GKS Futsal zdobyły tyle samo punktów, a bezpośredni mecz zakończył się remisem).

Grupa 5 – wyniki i tabela

Nie powiodło się natomiast innemu zespołowi z województwa mazowieckiego – Mazurowi Karczew, który podczas turnieju w Łęczycy, z udziałem klubów z województwa łódzkiego (Akademia ŁKS Łódź i Junior Hurtap Łęczyca) nie zdołał wywalczyć przepustki do dalszych gier.

Grupa 4 – wyniki i tabela

Turniej finałowy chłopców w kategorii U-13 z udziałem szesnastu zespołów z całej Polski zostanie rozegrany w dniach 17-19 grudnia w Wilkowicach (województwo śląskie). W fazie grupowej rywalami Zdrowia będą Okocimski Brzesko (małopolskie), Rekord Bielsko-Biała (śląskie) i Stomil Olsztyn (warmińsko-mazurskie). Do fazy pucharowej awans wywalczą po dwa zespoły z każdej z czterech grup.

W poprzednim sezonie tytuł wywalczył Rekord Bielsko-Biała. Bardzo dobrze spisał się jedyny przedstawiciel naszego województwa, a więc Bór Regut, który zajął czwarte miejsce.