18 kwietnia 2017

Zimowa aura w okręgówkach

 Kapryśna aura nie storpedowała świątecznej kolejki w mazowieckich okręgówkach.

  W ciechanowsko-ostrołęckiej grupie Korona ma aż 10-punktową przewagę nad kolejnymi, trzema rywalami. Wielkanocnym prezentem dla  kibiców z Ostrołęki był komplet punktów po zwycięstwie 3:0 z Wkrą Żuromin.

  W płockiej okręgówce Amator Maszewo, po 5:1 w Goleszynie, dogonił Mazura Gostynin, który jednak ma jeden zaległy mecz ze zdecydowanym outsiderem z Nowej Wsi.

  Podradomski Jedlińsk, mimo bezbramkowego remisu z dwunastym w tabeli Zawiszą Sienno, utrzymuje wysoką przewagę 9-ciu punktów nad konkurencją.

  W siedleckiej lidze okręgowej czołówka pogubiła punkty. Hutnik Huta Czechy zremisował 1:1 z Małkinią i wyprzedza o jedno oczko Naprzód Skórzec, który przegrał u siebie z trzecią w tabeli Wilgą Nowe Miasto 1:2, ale ma jeden mecz mniej od lidera.

Ostra rywalizacja trwa w warszawskich ligach okręgowych. W grupie I Drukarz wygrał 3:0 z Promnikiem Łaskarzew; za nim o jeden punkt mniej Marcovia, która po 1:0 w Wieliszewie zwiększyła dystans do zajmującej trzecie miejsce drużyny Dębu.

  W grupie II czołówka potraciła punkty. Prowadząca z 47 pkt. Perła Złotokłos zremisowała bezbramkowo w Józefowie, Piastów (43 pkt.) przegrał 2:3 w Milanówku, a Chlebnia (41 pkt.) uległa 1:3 czwartemu w tabeli Naprzodowi Brwinów (34 pkt.). Nadal zadziwia zespół Przyszłości Włochy; wygrywając piąty mecz pod rząd! „Rycerze wiosny” nie stracili jeszcze w tej rundzie punktu (bramki 16:4) i wraz z Teresinem usadowili się na piątym miejscu w tabeli.

(js)