23 grudnia 2020

Zimowe ferie w futsalu

  Zakończyły się rozgrywki w ligach futsalu w roku 2020. Czasu na odpoczynek nasi halowi piłkarze nie będą mieli zbyt wiele. Już na początku Nowego Roku - 3 stycznia dojdzie do derbowego spotkania w 1/32 finału Pucharu Polski: AZS UW Wilanów zmierzy się z Legią Warszawa. W pozostałych meczach pucharowych: Podkowa Teqball Club (która w poniedziałek wygrała w mazowieckim finale z Mazurem Karczew) zagra z UMKS-em Zgierz, a Victoria Sulejówek zmierzy się z ekipą trzech sponsorów: Gresta/Espack/Sadowska ze Świecia. Do ligowych zmagań futsaliści powrócą 9 stycznia.

W ostatniej w tym roku kolejce futsalowej Ekstraklasy, AZS UW Wilanów zremisował na wyjeździe z zespołem Dreman Futsal Opole Komprachcice 0:0. Stołeczni zawodnicy przeważali, jednak nie udało im się wykorzystać chociażby jednej z wielu stworzonych sytuacji. Rywale także mieli kilka okazji do zdobycia goli – najlepszą w 17. minucie, kiedy bramkarz akademików Kamil Wójcik obronił strzał z przedłużonego rzutu karnego. Po pierwszej rundzie rozgrywek AZS UW zajmuje trzynaste miejsce w Ekstraklasie (tuż nad strefą spadkową). W szesnastu rozegranych dotychczas spotkaniach nasi piłkarze cztery razy wygrali, tyle samo zremisowali i ponieśli osiem porażek.

 

 W rozegranej awansem pierwszej serii spotkań rundy rewanżowej I ligi futsalu, Victoria Sulejówek wygrała na wyjeździe z drużyną Futsal Szczecin 6:4. Trzy gole dla ekipy z Sulejówka strzelił Michał Madej, a po jednym Sylwester Wielgat, Dominik Szarpak i Dominik Michałowski. Dla miejscowych trafiali Rafał Gnap, Bruno Fernandes oraz dwukrotnie Bartosz Sobinek. Czternasta kolejka nie była natomiast szczęśliwa dla Legii Warszawa. Legioniści przegrali w swojej hali z LZS-em Bojano 2:4. Pierwsza połowa, w której nasi piłkarze dwa razy trafili w poprzeczkę zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron Legia nadal atakowała, ale bardziej skuteczni byli rywale nastawieni na grę z kontry. Dwie z nich wykorzystał Paweł Piór, a kolejne Adrian Formela i Kamil Gorczyca. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniami Mariusza Milewskiego i Bartłomieja Świniarskiego.

 

 Bardzo ciekawie jest też w mazowieckiej grupie drugiej ligi futsalu, gdzie sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Nowym liderem został AZS AWF Warszawa, który wygrał na wyjeździe z Mazurem Karczew 5:3. Dwa gole dla akademików strzelił Rafał Karolik, a kolejne Dominik Kansik, Maciej Michalski i Tomasz Żebrowski. Mazur odpowiedział bramkami Pawła Chodkiewicza, Bartłomieja Jobdy i Jakuba Trzaskowskiego. W Garwolinie Zdrowie wygrało z ekipą Podkowa Teqbqll Club 6:2. Po dwa razy do siatki gości trafiali Arkadiusz Zalewski i Kacper Kowalski, a oprócz nich na listę strzelców wpisali się Marcin Makulec oraz Emil Anusiewicz. W zespole z Podkowy Leśnej celnie strzelali Maciej Frąckiewicz i Patryk Kamiński. W ostatnim meczu siódmej kolejki UKS TOHO wygrał w Grodzisku Mazowieckim z Victorią Solec 12:5. Spotkanie Rokoli Otwock Wielki z Borem Regut zostało przełożone na 3 stycznia.

 

(mf)