14 czerwca 2021

Złote Diamenty

  Nasze młode piłkarki z KS AP Diamonds Academy zwyciężyły w finale mistrzostw Polski U13, które rozegrano w Środzie Wielkopolskiej.

 Po emocjonującym ale bezbramkowym meczu z Wisłą Brzeźnica, w karnych lepsze okazały się Diamenty, które wykonywały je bezbłędnie. Sukces był też zasługą Zosi Kwiatkowskiej, wybranej najlepszą bramkarką turnieju. Co godne podkreślenia na każdym etapie rozgrywek – strefowym, półfinałowym i finałowym, czyli łącznie aż w 11 meczach, Zosia „Zozol” zachowała czyste konto!

   Mistrzostwo Polski to największy sukces w dotychczasowej zaledwie pięcioletniej historii klubu dziewcząt, których pasją jest piłka nożna. W wojewódzkiej Ekstralidze Młodziczek dziewczynki z Diamonds Academy zajęły pierwsze miejsce, będąc niepokonane przez całą rundę jesienną i wiosenną. Na wiosnę straciły tylko jedną bramkę, a w całych rozgrywkach strzeliły ich łącznie aż 79, tracąc tylko 4.

   To piękne pożegnanie z przygodą młodziczek z 2008 rocznika; od przyszłego sezonu wchodzą już w wiek trampkarza. W wyższej klasie  czekają na nie nowe, trudniejsze wyzwania, ale nasze Diamenty już się nie mogą ich doczekać.

 

(js)