2 września 2016

Zmienne szczęście piłkarek Mazowsza

 Kadry wojewódzkie Mazowsza rozpoczęły swoje jesienne gry eliminacyjne do finałów mistrzostw Polski.   Jako pierwsze wystartowały dziewczęta, których przeciwniczkami na stadionie przy Kawęczyńskiej były rówieśniczki z Warmii i Mazur.   Juniorki młodsze U-16 ponownie musiały przełknąć gorzką pigułkę od koleżanek z północy,a zafundowały ją…

 Kadry wojewódzkie Mazowsza rozpoczęły swoje jesienne gry eliminacyjne do finałów mistrzostw Polski.

  Jako pierwsze wystartowały dziewczęta, których przeciwniczkami na stadionie przy Kawęczyńskiej były rówieśniczki z Warmii i Mazur.

  Juniorki młodsze U-16 ponownie musiały przełknąć gorzką pigułkę od koleżanek z północy,a zafundowały ją sobie na własne życzenie. Mimo wyraźnej przewagi w pierwszej połowie, niefrasobliwość pod własną bramką sprokurowała rzut karny i gola do szatni. W drugej połowie z mazowszanek uszło powietrze; doznały dotkliwej i nieoczekiwanej porażki 0:3 !

  Znacznie lepsze wrażenie sprawiły młodziczki U-13, które pewnie pokonały swoje rywalki 2:0. Podopieczne Macieja Anglarta grały dojrzałą, jak na tę kategorię wiekową, piłkę,  walczyły ambitnie o każdy metr boiska, a ich przewaga na murawie nie podlegała dyskusji. Cieszy także fakt, że w najmłodszej kadrze wojewódzkiej MZPN gra coraz więcej utalentowanych zawodniczek z terenu: z Piaseczna i Radomia, ale także Jadowa czy Jedlińska, po które coraz śmielej sięga młody trener kadry Mazowsza.

(js)