26 czerwca 2019

Znicz Pruszków awansował do CLJ U-17

  W przyszłym sezonie w CLJ U-17 wystąpi aż pięć drużyn z Mazowsza. Do Legii Warszawa (aktualnego mistrza Polski), Escoli Varsovia, Polonii Warszawa oraz Ursusa dołączył Znicz Pruszków.  

  Znicz po wygraniu Ekstraligi reprezentował Mazowsze w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Rywalizacja w naszym województwie była niezwykle zacięta i wyrównana. Bardzo dobrze w lidze spisywały się też SEMP Ursynów, KOSA Konstancin oraz Wisła Płock, ale ostatecznie to drużyna z Pruszkowa okazała się najlepsza i uzyskała prawo do gry o szczebel centralny. W spotkaniach decydujących o awansie Znicz rywalizował z mistrzem ligi warmińsko-mazurskiej – Olimpią Elbląg.

  W pierwszym meczu barażowym rozegranym w Elblągu, Znicz przegrał 0:1. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 60. minucie. Elblążanie przejęli piłkę na środku boiska i po szybko wyprowadzonym kontrataku trafili do siatki. Po podaniu Mateusza Siwko bramkę dla Olimpii zdobył Mateusz Szmukała. W rewanżu na boisku w Pruszkowie piłkarze Znicza mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych i tropikalnego upału spisali się znakomicie; wygrali 3:0 i zapewnili sobie awans do CLJ U-17.

 (mf)