9 stycznia 2019

Znicz Pruszków zwycięzcą turnieju

  Najmłodsi piłkarze Znicza Pruszków (rocznik 2010) pod wodzą trenera Marcina Przygody  zwyciężyli w silnie obsadzonym, ogólnopolskim turnieju piłki nożnej "PGE Bełchatów Cup". Oprócz Znicza w turnieju wystąpiły też inne zespoły z Mazowsza: Legia Soccer Schools, Polonia Warszawa i Wisła Płock. W rozegranych w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie zawodach dzieci z rocznika 2010 i młodszych wzięło udział 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. 

   Mecze trwały po 15 minut, a po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek sporządzono podział na fazę pucharową, w której zespoły grały według miejsc zajętych w grupach. Najlepsi rywalizowali w Lidze Mistrzów a wśród nich Znicz Pruszków. 

W fazie finałowej Znicz najpierw zremisował z Piastem Gliwice 3:3 (mimo że po kilku minutach przegrywał już 0:2), w kolejnym meczu ze Ślęzą Wrocław podopieczni trenera Marcina Przygody wygrali 2:0. W ostatnim spotkaniu nasi chłopcy pokonali Hutnika Kraków 3:0, co dało im jednocześnie zwycięstwo w całym turnieju. Dodatkowo najlepszym bramkarzem zawodów wybrano golkipera Znicza – Kacpra Rusaka.

Klasyfikacja końcowa turnieju „PGE Bełchatów Cup 2019”:

 1. Znicz Pruszków 

2. Piast Gliwice

3. Ślęza Wrocław 

4. Hutnik Kraków

5. Widzew Łódź

6. GKS Bełchatów I

7. Legia Soccer Schools I

8. Wisła Płock

9. Legia Soccer Schools II

10. Zagłębie Sosnowiec

11. Polonia Warszawa

12. Soccer School Bełchatów

13. Lechia Tomaszów Mazowiecki

14. Skra Częstochowa

15. GKS Bełchatów II

16. UKS SMS Łódź

 (mf)