16 lipca 2018

ZWYCIĘSTWO ZA METĄ

 Fundacja Piłkarstwa Polskiego wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przygotowała specjalny program przeznaczony dla weteranów polskiego futbolu, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

 Jest to program pilotażowy, w ramach którego byli piłkarze oraz zasłużeni działacze piłkarscy mogą ubiegać się o dwutygodniowy turnus w klinice uzdrowiskowej. Obecnie trwa proces zgłoszeniowy i decyzją zarządu okres przyjmowania zgłoszeń został przedłużony z 15 lipca do 31 sierpnia.

„W życiu każdego sportowca niezwykle ważne jest tzw. czyli aktywność zawodowa i życie prywatne po zakończeniu kariery. Nie ukrywajmy, że każdy z ludzi uprawiających wyczynowo sport świetnie sobie radzi, kiedy już zawiesza buty na kołku. Gorzej, kiedy zdrowie tak często eksploatowane do granic możliwości w występach dla reprezentacji i klubu dopomina się o swoje… Cierpienie, które jako dwudziestolatek zniwelowałeś masażem, dobrą odnową biologiczną, kilkadziesiąt lat później jest nie do opanowania. Dlatego między innymi Fundacja Piłkarstwa Polskiego postanowiła przygotować dla piłkarzy – weteranów program wsparcia. Dobrze wiemy, że dla niektórych to może być kropla w morzu potrzeb, ale warto zacząć nasz pomocowy program. Niech ludzie, którzy zostawili nie raz i dwa zdrowie na boisku mają kilka tygodni wspaniałych wakacji pod opieką wytrawnych specjalistów medycyny. Im się to należy! Nie tylko pamięć po ich triumfach, pożółkłe i wyblakłe fotografie i filmy dokumentujące ich sukcesy… Staramy się im ulżyć, docenić trud jaki ponieśli w swojej piłkarskiej karierze. Z pewnością to docenią” – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

  Program Wsparcia jest pilotażowym projektem Fundacji Piłkarstwa Polskiego przeznaczonym dla weteranów polskiego futbolu, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. W jego ramach byli zawodnicy oraz zasłużeni działacze piłkarscy mogą się ubiegać o dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w klinice uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, która jest partnerem programu. Osoba zakwalifikowana do programu zostanie zakwaterowana w jednoosobowym pokoju, otrzyma pełne wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego oraz całodobową opiekę lekarską. Pobyt w uzdrowisku rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który kieruje beneficjenta na wybrane zabiegi rehabilitacyjne.

 Ośrodek dysponuje bogatą infrastrukturą oraz szerokim pakietem wykonywanych zabiegów w takich grupach jak: kinezyterapia, fizykoterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki, hydroterapia, balneoterapia, masaże. Lekarz pomoże wybrać pacjentowi dodatkowo pięć zabiegów z każdej grupy tygodniowo. Do dyspozycji kuracjuszy są także takie atrakcje jak siłownia plenerowa w parku, zespół basenów oraz imprezy kulturalno-rozrywkowe organizowane przez ośrodek. Procedura ubiegania się o turnus rehabilitacyjny w ramach „Programu Wsparcia”, a także inne informacje znajdują się na stronie Fundacji Piłkarstwa Polskiego.Wystarczy kliknąć w link:

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/trwa-proces-zgloszeniowy-do-programu-wsparcia-dla-bylych-pilkarzy